Giriş Yap Üye Ol

Nasıl Çalışır?

langomiLangomi, İngilizce kelime öğrenme sürecinizi kolaylaştırmak, hızlandırmak ve daha kalıcı hale getirmek için özel birkaç teknik ile birlikte bilimsel metodları kullanır. Bu sayfada, langominin nasıl çalıştığı ve sizin için nasıl en iyi şekilde faydalanabileceğiniz hakkında bilgi verilmektedir.

Bildirimler/Hatırlatmalar Nasıl Gönderiliyor?

Ebbinghaus Unutma Eğrisi (1), Fotoğrafik hafıza (2),(3) gibi bilimsel teoriler, doğruluğu kanıtlanmış metodlar ve ilave eklediğimiz bazı özel teknikleri bir arada getirerek sizlere bildirim gönderiyoruz. Gönderilen her bildirimin zamana, sıralamaya ve belli bir kurala bağlı kalarak sizlere gönderildiğini unutmamalısınız. En güvenli ve en kalıcı metodlar ile yabancı dil öğrenmenizi Langomi ile kolaştıracaksınız. Üstelik öğrenmek istediğiniz kelimeleri farkında olmadan öğreneceksiniz.

Ebbinghaus Unutma Egrisi

Unutmamalısınız ki: verimli bir öğrenim süresi geçirmek için 24 saat bildirim almalı, e-posta bildirimlerinizi belli aralıklarla tekrar etmeli ve her bildirim geldiğinde telafuzları dinlemelisiniz. Bu 3 maddeyi başarılı bir şekilde uyguladığınızda görsel ve işitsel hafızanız bir araya gelerek yukarıda adı geçen metodlarla birleştiğinde o kelimeyi bir daha unutmamak üzere öğrenmiş olacaksınız.

Bir Kelime Kaç Defa Bildirim Gönderilecek?

Bir kelimeyi ortalama 9-12 defa bildirim gönderiyoruz.

Bir Kelimeyi Ne Kadar Sürede Öğreneceğim?

Daha önce hiç bilmediğiniz ve duymadığınız bir kelimeyi öğrenme listenize ekledikten ortalama 1 hafta sonra gördüğünüzde yada duyduğunuzda biraz anımsayacak, 15 gün sonra biraz bilecek, 30-35 gün sonra son hatırlatmaları almak üzere olduğunuzda tam anlamıyla öğrenmiş olacaksınız. Bildirimlerinizin belli saatler arasında kapalı olması durumunda bir kelime için süreç 3 ile 6 aya kadar uzayabilmektedir. Bu nedenle verimli öğrenim süreci için 24 saat kuralı, e-posta ile geçmiş bildirim takibi ve telafuz dinleme kurallarına uymanız ve tekrar etmeniz önemli rol oynamaktadır.

Günlük Öğrenme Limitleri Nedir?

Dashboard panelinizdeki ve kelimeleri görüntülediğiniz sayfada ogrenme limit bu şekilde gördüğünüz öğrenme listeleme ekle ibaresinin yanındaki sayı sizlerin kalan günlük öğrenme listenize ekleyebileceğiniz sayıyı ifade eder. Her kullanıcıya 24 saat içerisinde öğrenme listesine kelime ekleyebilmesi için 3 hak sunulmaktadır. Bu haklarınız bittikten 24 saat sonra yeniden 3 hak elde edersiniz.

Günlük Öğrenme Limitleri Neye Göre Hesaplanıyor?

Örneğin: saat 12:00’da bir kelime listenize eklerseniz ve diğer 2 hakkınızı saat 06:00’da listenize ekleyerek günlük kelime hakkınızı doldurursanız, ertesi gün 12:00’da 1 hak, 06:00’da +2 hak daha kazanmış olursunuz. Bir kelimeyi listenize eklediğinizde giden 1 hakkınız, 24 saat sonra tekrardan geri gelecektir.

Bugün Listeme Kelime Eklemedim Yarın Daha Fazla Ekleyebilir Miyim?

Hayır. Kullanmadığınız güne ait kelime haklarınız ertesi güne devredilmez.

Langomi’yi Kullanma Klavuzu

Kayıt Olun

Öncelikle Langomi uygulamasına kaydolarak bir hesap oluşturun. Hesabınızı oluştururken isim, e-posta adresi ve şifre gibi kişisel bilgilerinizi gireceksiniz. Bu bilgiler, size özel bir öğrenim sayfası oluşturmak için gereklidir.

Kelimeleri Listeye Ekleyin

Uygulamada öğrenmek istediğiniz İngilizce kelimeleri öğrenme listenize ekleyin. Bu kelimelerin listesini istediğiniz zaman güncelleyebilir ve yeni kelimeler ekleyebilirsiniz.

Bildiğim Kelimeler Listenizi Oluşturun

Bildiğiniz kelimeler için ayrı bir liste oluşturun. Bu kelimeleri bildiğim kelimeler listenize ekleyin ve kaç kelime bildiğinizi ölçün. Ayrıca bildiğim kelimeler listenize eklenen kelimelerle ilgili bildirim almayacağınızı unutmayın.

Özel Teknik ile Öğrenme Süreci

Langomi, Ebbinghaus Unutma Eğrisi metoduna dayalı özel bir teknik kullanarak sizin için en uygun öğrenme sürecini belirler. Bu metod, kelimeleri doğru zamanlarda hatırlamanızı sağlayarak, kalıcı öğrenmeye ulaşmanızda yardımcı olur. Özel teknik sayesinde, her kelime için size en uygun öğrenme süreci oluşturulur.

Bildirimler ve Hatırlatmalar

Uygulamamız, kelimeleri öğrenmeniz için size e-posta veya mobil bildirimler (yada her ikisi, seçiminize bağlıdır) gönderir. Bu bildirimler, Ebbinghaus Forgetting Curve ve Photographic memory gibi bilimsel doğruluğu kanıtlanmış metodlar ve özel teknikler ile birleştirilerek belirlenen zamanlarda size hatırlatmalar ile gönderilir. Bildirim tercihlerinizi istediğiniz zaman değiştirebilir veya hiç bildirim almamayı seçebilirsiniz. (hiç bildirim almayan veya bildirim zaman aralığını çok az olarak belirleyen bir kullanıcı langomi ile kelime öğrenme sürecinde başarılı olamayabilir.)

Kalıcı Öğrenme

Langomi’nin özel teknik ile desteklediği öğrenme süreci sayesinde, İngilizce kelimeleri daha hızlı ve kalıcı bir şekilde öğrenirsiniz. Bu süreçte Langomi sizin, unutma eğilimlerinizi azaltıp, görsel hafızanızı güçlendirip kelimeleri daha etkili bir şekilde hafızanızda tutmanıza yardımcı olacaktır.

Videolarla Langomi Kullanımı

Kelimeleri Nasıl Belirlerim?

Öğrenme Listesinin Avantajları ve Kullanımı


Uygulamamızı kullanarak, İngilizce kelime öğrenme sürecinizi keyifli, verimli ve başarılı bir hale getirebilirsiniz. Langomi, dil öğrenme hedeflerinize ulaşmanız için sizinle birlikte çalışır ve başarınızı destekler. İyi öğrenmeler!